KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10458669
nr 1045 8669
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Akvarell, Lennart Rosensohn (1918-1994), läsande kvinna, signerad. 1946, 31x24
Kondition: oramad
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 juli 2016
kl 19:11:06
4/7 10:03:14
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn